Európiai Diáksport Nap 2024

2024.10.04

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) idén 2024. szeptember 27-án rendezte meg az Európai Diáksport Napját, amelyhez iskolánk is csatlakozott. Az Európai Diáksport Napja magyar kezdeményezésből nőtte ki magát nemzetközi eseménnyé.

A programot a testnevelés órák keretein belül valósítottuk meg, ahol egy-egy órán 3-4 osztály volt jelen.

Közös gimnasztikával kezdtük az órákat, majd a gyerekek változatos feladatokat tartalmazó ügyességi akadálypályán mutathatták meg rátermettségüket, tudásukat. A pálya tartalmazott mászó, kúszó, csúszó, egyensúlyi és egyéb ügyességi feladatokat. Az akadálypálya kiépítésében, biztonságos lebonyolításában minden testnevelő részt vett. A tanulók többször is végrehajtották a feladatokat a kiépített pályán, amelyet az alsó és felső tagozatosok egyaránt nagy lelkesedéssel és örömmel teljesítettek. Az órák alatt a tanulók egymást buzdították, jó hangulatban teltek el az órák.

A Tehetséggondozó Központban reggeli tornával kezdtük a napot 8.d osztályos tanulók közreműködésével. A 3. órában karateszerű gyakorlatokat, ütéseket, rúgásokat próbálhattak ki a gyerekek a 7.b osztályos tanulók segítségével.

Az Európai Diáksportnap keretein belül több mint 100 tanuló teljesítette a 2024 méteres sétát a testnevelők kíséretével. Ez a nap egy jó alkalom volt arra, hogy még jobban felhívjuk a diákok figyelmét a sport és az egészséges életmód fontosságára.

A nap során minden résztvevő megtapasztalhatta a mozgás örömét, és reméljük a pozitív élmények tovább ösztönzik őket a rendszeres sportolásra.

Ez a nap ismét bebizonyította, hogy a sport nem csak egészséges, de remek közösségépítő erő is. Bízunk benne, hogy jövőre ismét minden diákot meg tudunk megmozgatni ezen a jeles napon!

Barczi Zsolt

Ózd, 2024.10.01.