Mobiltelefon és egyéb okoseszközök korlátozása

2024.09.01

A Vasvár Úti Általános Iskola Házirendje a következőképpen módosul a 245/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet értelmében:

A fenti rendelet a tiltott és a használatban korlátozott tárgyak köréről rendelkezik, valamint a tárgyakra vonatkozó eljárásrend szabályairól. A rendeletben meghatározottak szerint a tanulónál lévő használatában korlátozott tárgyat, tárgyakat a tanuló köteles az első tanítási óra előtt 07:45-ig az osztályfőnökének leadni - névvel és védőtokkal ellátva -, aki kikapcsolt állapotban elzárja azt. Az osztályfőnök akadályoztatása esetén, az erre a feladatra kijelölt pedagógiai asszisztensnek kell átadni az eszközöket. A leadott eszközt, eszközöket utolsó tanítási óra, vagy egyéb foglalkozás után a tanuló visszakapja az osztályfőnöktől. A tanulószobai vagy napközis foglalkozások ideje alatt a használatában korlátozott tárgyakat az igazgatói vagy helyettesi irodában zárjuk el, és a napközis vagy tanulószobás foglalkozást követően a tanuló ott veheti át.

Az a tanuló, aki a tiltott, vagy használatában korlátozott tárgyakat nem adja át, első alkalommal szóbeli figyelmeztetésben részesül, mely feljegyzésre kerül a KRÉTA naplóba az osztályfőnök által. Második alkalommal igazgatói figyelmeztetésben részesül, harmadik alkalommal fegyelmi eljárást kezdeményezhet a nevelőtestület. A tárgyakat ebben az esetben az igazgató, vagy az igazgatóhelyettesek átveszik és a szülőnek/gondviselőnek adják vissza.